×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Do 31 marca zgłoszenia do Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich

Autor: PAP 07 marca 2023 10:38

Do 31 marca zgłoszenia do Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich fot.shutterstock.com

1 marca zainaugurowaliśmy VIII edycję Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich Bitwa Regionów – przekazał we wtorek wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Podkreślił, że zgłoszenia można przesyłać do 31 marca 2023.

1 marca zainaugurowaliśmy VIII edycję Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich Bitwa Regionów - powiedział we wtorek na konferencji prasowej wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Podkreślił, że celem konkursu jest promocja polskiej żywności, regionalnych potraw oraz tradycji kulinarnych.

Jak przekazał Kowalczyk, konkurs będzie podzielony na trzy etapy: powiatowy, wojewódzki i ogólnokrajowy, a zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 31 marca 2023. Nowością w porównaniu do poprzednich edycji - poinformował wicepremier - jest pokrycie części kosztów udziału dla kół gospodyń wiejskich, co ma zachęcić je do wzięcia udziału.

"W ubiegłym roku w poprzedniej edycji udział w Bitwie Regionów wzięło udział ponad 3 tysiące kół, ale pamiętajmy, że Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce jest prawie 12 tysięcy (...). Myślę, że ten rok będzie takim rokiem, gdzie co najmniej podwoi się ilość Kół Gospodyń Wiejskich biorących udział w tym konkursie" - stwierdził minister.

Zgłoszenia do konkursu należy wysłać drogą elektroniczną poprzez formularz na stronie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI