×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Decyzja w sprawie zmiany czasu jest przesądzona?

Autor: portalsamorzadowy.pl 30 stycznia 2019 12:32

Decyzja w sprawie zmiany czasu jest przesądzona? fot. shutterstock

Rząd chce zrezygnować z czasu zimowego. W środę (30 stycznia) Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zakończy konsultacje dotyczące sezonowej zmiany czasu w Polsce. Chociaż resort nie ujawnia oficjalnego stanowiska, decyzja o rezygnacji ze zmiany czasu jest już prawdopodobnie przesądzona - informuje portalsamorzadowy.pl.

"Dziennik Gazeta Prawna" donosi, że do resortu napłynęło w tej kwestii ponad 100 opinii od instytucji i osób prywatnych.

Chociaż MPiT nie ujawnia oficjalnego stanowiska, gazeta dowiedziała się, że decyzja o rezygnacji ze zmiany czasu jest przesądzona. Decyzję resort może przedstawić już na konferencji prasowej 28 marca, czyli kilka dni przed dniem, w którym przestawimy zegarki na czas letni.

Za rezygnacją z czasu zimowego optują również przedstawiciele innych resortów.

"Dziennik Gazeta Prawna" zaznacza, że decyzji ws. czasu Polska nie może podjąć w pojedynkę - konieczne są bowiem uzgodnienia na szczeblu europejskim. Są one konieczne z uwagi na niedawną propozycję KE, która zakłada, że państwa członkowskie zachowałyby kompetencje do decydowaniu o tym, jaki czas panuje na ich terenie.

Więcej w serwisie www.portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI