×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Darmowa choinka z Lasów Państwowych. Trzeba spełnić jeden warunek

Autor: SadyOgrody.pl / choinkadlazycia.pl 14 grudnia 2022 10:46

Darmowa choinka z Lasów Państwowych. Trzeba spełnić jeden warunek Drzewka z Lasów Państwowych pochodzą z planowanych przez leśników cięć pielęgnacyjnych oraz ze specjalnych plantacji choinkowych. / fot. pixabay

W dniu dzisiejszym w ramach akcji "Choinka dla życia" prowadzonej przez Lasy Państwowe i Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa otrzymać można darmowe drzewko prosto z lasu. Trzeba spełnić jednak jeden warunek.

Święta to szczególny czas. Każdy z nas może tylko przygotować święta i spędzić je wraz z rodziną. Możemy również podarować innym bezcenny dar - krew której nie można w żaden sposób wyprodukować. 

Darmowa choinka z Lasów Państwowych - dla kogo? 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia na Honorowych Dawców Krwi, którzy podzielą się z potrzebującymi darem krwi, czeka wyjątkowe podziękowanie. Lasy Państwowe w ramach akcji „Choinka dla życia” przygotowały świąteczne, naturalne drzewka dla Krwiodawców.

Zobacz: Choinki 2022: Ile kosztują w nadleśnictwach, na giełdach i w sieciach?

Darmowe choinki z Lasów Państwowych. Kiedy akcja?

Akcja odbędzie się 14 grudnia 2022 r. we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krwiodawcy, którzy tego dnia oddadzą krew w jednym z wyznaczonych punktów, otrzymają w podziękowaniu naturalne drzewko prosto z lasu. Krew można oddać w wielu punktach na terenie całego kraju - dokładne lokalizacje znajdują się na stronie choinkadlazycia.pl. 

Choinki z Lasów Państwowych - skąd pochodzą drzewka? 

Drzewka z Lasów Państwowych pochodzą z planowanych przez leśników cięć pielęgnacyjnych oraz ze specjalnych plantacji choinkowych. Najczęściej są to miejsca w lesie, na których nie mogą rosnąć wysokie drzewa, np. pod liniami energetycznymi lub w przyszłości planowane jest inne wykorzystanie tej powierzchni. By ograniczyć liczbę niewykorzystanych drzewek do minimum, choinki są cięte i dostarczane na bieżąco.

Choinka dla życia - kto może oddać krew? 

Na stronie internetowej akcji możemy znaleźć informacje kto może oddać krew. - Możesz oddać krew, jeśli masz od 18 do 65 lat i ważysz powyżej 50 kg, nie masz objawów przeziębienia, w ostatnim półroczu nie byłeś/aś leczony krwią i preparatami krwiopochodnymi ani nie miałeś/aś wykonywanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych badań diagnostycznych i ponadto w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonywałeś/ aś akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała - podają organizatorzy akcji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI