Czwartek będzie chłodny i przelotnymi opadami deszczu

Autor: PAP 27 maja 2021 10:20

Czwartek będzie chłodny i przelotnymi opadami deszczu Czwartek można spodziewać się opadów deszczu/ fot. unsplash

Czwartkowy poranek przywita nas chłodem i przelotnymi opadami deszczu. A wczesnym popołudniem spodziewane są słabe burze - informuje synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Czwartek zacznie się pogodą ze zmiennym zachmurzeniem. Wraz z upływem dnia chmur będzie przybywać. Pojawią się przelotne opady deszczu na zachodzie i północy kraju. Również przelotne opady deszczu mogą wystąpić w rejonie podgórskim Karpat.

Już wczesnym popołudniem należy się spodziewać burz w Polsce północno zachodniej. "Będą one - podobnie, jak w środę - słabe z opadami deszczu do 10 mm i porywami wiatru do 65 km/h" - mówi Dąbrowska.

"Nad ranem na termometrach zobaczmy od 6 do 9 stopni Celsjusza. Jedynie w rejonach podgórskich Karpat może być nieco chłodniej. Tam może być około trzech stopni" - przewiduje.

Później na przeważającym obszarze kraju słupki na termometrach pokarzą do 15 do 18 stopni.

Cieplej i bez opadów powinno być na południowym wschodzie. Tam możemy zobaczyć na termometrach do 21 stopni Celsjusza. Chłodniej nad morzem, szczególnie na Półwyspie Helskim, gdzie spodziewana jest temperatura ok. 13 stopni C. W pozostałym pasie nadmorskim - 14 stopni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI