×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

CORE TEAM: Życzymy branży owocowo-warzywnej odwagi i dobrych decyzji

Autor: Sylwia Sałyga 28 grudnia 2022 11:44

CORE TEAM: Życzymy branży owocowo-warzywnej odwagi i dobrych decyzji CORE TEAM: Życzymy branży owocowo-warzywnej odwagi i dobrych decyzji/ fot. materiały prasowe

Odwagi i dobrych decyzji – życzą branży członkowie Core Teamu.

Noworoczne życzenia nagrali producenci warzyw, jabłek i owoców jagodowych. Paweł Myziak, wice Prezes Zrzeszenia Producentów Papryki RP, lider projektu Moc Polskich Warzyw, członek Core Teamu. Maciek Majewski, Prezes Stowarzyszenia Sady Grójeckie, w Core Team lider projektu ds. podniesienia konsumpcji jabłek. Andrzej Krupiński, prezes Stowarzyszenia Plantatorów Jagody Kamczackiej, członek Jagodowego Core Teamu.

Wspólne nadzieje podsumował Witold Boguta, Prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

Życzenia członków CORE TEAM

- Szanowni Państwo, koleżanki i koledzy, przed nami nowy rok, nowe siły i czas by poszukać odpowiedzi na stare pytania, może bardziej innowacyjnych niż dotychczas. Postarajmy się, aby ten czas naprawdę dobrze wykorzystać, popatrzeć za nowymi rozwiązaniami, przeliczyć je i podjąć właściwe strategiczne dla rozwoju naszej branży działania - życzy Maciek Majewski, Prezes Stowarzyszenia Sady Grójeckie, w Core Team lider projektu ds. podniesienia konsumpcji jabłek.

- Niech nasze owoce jagodowe trafią do domów, nie tylko w Polsce, Europie, ale na całym świecie. Jako producenci jagodowcy zapewniamy, że dostarczymy najwyższej jakości owoce. Państwu życzę, żebyście korzystali z nich, docenili ich walory i nie odpuszczali. Owoce jagodowe powinny być częścią każdego posiłku. Pamiętajmy, owoce wraz z warzywami, powinny stanowić połowę tego co jemy – przypomina i życzy Andrzej Krupiński, prezes Stowarzyszenia Plantatorów Jagody Kamczackiej, członek Jagodowego Core Teamu.

- Ten szczególny czas to także czas życzeń dla producentów. Wszystkich, którzy w Polsce dbają o produkcję, pomimo wszystkich przeciwności, dzień za dniem dostarczają produkty dobrej jakości. Musimy się rozwijać, myśleć o przyszłości, nie narzekać i mówić o tym, że jest źle, patrzymy w przyszłość i to odważnie. Nasz optymizm powinien zachęcać innych do pracy. Wspólnie możemy kreować rozwój branży, dotyczy to warzyw, jak i owoców. Wszystkiego dobrego! - życzy Paweł Myziak, wice Prezes Zrzeszenia Producentów Papryki RP, członek CORE TEAM, zespołu ds. komunikacja roli warzyw i owoców w żywieniu człowieka, lider projektu Moc Polskich Warzyw.

- Cieszy wspólnota celów. Pracujemy w gronie przedstawicieli producentów warzyw, jabłek i owoców jagodowych. W tym gronie możemy liczyć na „wspólny głos” sektora wewnątrz i na zewnątrz. Stawiamy na promocję konsumpcji i integrację w kierunku jakości i rentowności. Celem jest określenie standardów jakości, a potem ustalenie przejrzystych zasad współpracy w całym łańcuchu dostaw. Cel nadrzędny to zbudowanie długofalowej strategii rozwoju sektora, z którego nasi rodacy mogą być dumni. Czasy pandemii i wojny, która jest z nami każdego dnia, pokazały czym jest żywność - mówi Witold Boguta, Prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw, lider prac zespołu Core Team ds. promocji roli owoców i warzyw w codziennym odżywianiu.

- Powinniśmy więcej rzeczy ustalić i mówić o tym co robimy w kategoriach, które będą ludzi cieszyć, a nas nastrajać pozytywnie. Życzę wszystkim otwartości i decyzji – razem czy osobno, teraz czy za jakiś czas. Po kryzysie, po wojnie, po wyborach, po czymś tam kolejnym. Czas połączyć potencjał całego sektora. Tego sobie i Państwu życzę - podsumowuje Witold Boguta, Prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw, inicjator powstania Core Teamu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI