×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Co zrobić z choinką po świętach? Są dwie możliwości

Autor: PAP 09 stycznia 2023 12:03

Co zrobić z choinką po świętach? Są dwie możliwości Mieszkańcy Łodzi mogą oddać świąteczne drzewka w doniczkach do ponownego zasadzenia. / fot. shutterstock

Mieszkańcy Łodzi mogą oddać świąteczne drzewka w doniczkach do ponownego zasadzenia. Choinki w doniczkach zbierają Leśnictwo Miejskie i łódzki Ogród Botaniczny. Choinkę ciętą można natomiast przekazać do utylizacji firmom zajmującym się odbiorem odpadów.

Choinki w doniczkach - co z nimi zrobić? 

To kolejny rok, kiedy Leśnictwo Miejskie i Ogród Botaniczny w Łodzi będą zbierać choinki w doniczkach, a następnie zajmować się ich nasadzeniem na terenach zielonych.

Żywe drzewka w obu łódzkich instytucjach można oddawać od 9 do 31 stycznia. W Ogrodzie Botanicznym można zrobić to od poniedziałku do piątku w godz. 7-15. Miejsce zbiórki choinek zlokalizowane będzie tuż za bramą wjazdową, po lewej stronie przy parkingu. Leśnictwo Miejskie będzie przyjmować choinki w doniczkach od poniedziałku do piątku w godz. 7-19. Miejsce zbiórki drzewek zlokalizowane będzie przy parkingu, obok leśniczówki.

Choinki cięte - co z nimi zrobić? 

Z kolei choinki cięte można przekazać do utylizacji firmom zajmującym się odbiorem odpadów. Jak przekazał magistrat, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (MPO) przygotowało harmonogram, zgodnie z którym będą od mieszkańców odbierane iglaki. Odbiór będzie miał miejsce w dniach: 21 i 28 stycznia oraz 4 lutego. Harmonogram dotyczy zabudowy wielorodzinnej w dzielnicach Polesie i Górna. W przypadku zabudowy jednorodzinnej będzie zrealizowany łącznie z odbiorem odpadów zielonych.

Drzewka cięte należy oczyścić z dekoracji, lampek, stojaka czy doniczki, a następnie zostawiać je w miejscach wyznaczonych przez zarządców nieruchomości. Odebrane choinki trafią do kompostowni, gdzie zostaną przetworzone na nawóz do zasilania roślin. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI