Chłodno i deszczowo. Kiedy poprawa pogody?

Autor: PAP 12 września 2022 10:22

Chłodno i deszczowo. Kiedy poprawa pogody? Kiedy przyjdzie ocieplenie?/ fot. shutterstock

W poniedziałek na wschodzie Polski nadal będzie pochmurno i deszczowo. Na zachodzie pojawi się płytki wyż, który zwiastuje niewielką poprawę pogody. We wtorek na południowym zachodzie i wschodzie kraju termometry mogą wskazać ponad 20 stopni Celsjusza - prognozuje IMGW.

Jak przekazała PAP Małgorzata Tomczuk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, początek tygodnia na wschodzie Polski nadal będzie pochmurny i deszczowy. Na zachodzie spodziewana jest niewielka poprawa pogody.

Do kiedy będzie pochmurno i deszczowo?

"Wschodnia połowa Polski nadal będzie w zasięgu niżu znad Białorusi. Tam też będzie dużo chmur i prognozowane są ciągłe opady deszczu. Na zachodzie kraju pojawi się słaby klin wyżowy, a zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Nadal będzie napływać chłodniejsze powietrze, i możliwe będą przelotne opady deszczu, ale tam gdzie pojawi się więcej słońca, subiektywne odczuwalna temperatura będzie wyższa. Temperatura maksymalna od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 18 w centrum do 20-21 st. na krańcach zachodnich. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z północnego zachodu" - powiedziała Małgorzata Tomczuk.

Także w nocy na wschodzie kraju prognozowane jest zachmurzenie duże, a wzdłuż wschodniej granicy zapowiadane są słabe opady deszczu. W centrum i na zachodzie w wielu miejscach zachmurzenie będzie małe i raczej nie powinno padać. Temperatura minimalna wyniesie od 6 stopni na północy i w dolinach górskich, do 12 na Pomorzu Zachodnim i nad morzem.

Według prognoz IMGW-PIB wtorek ma być już nieco pogodniejszy, a na południowym zachodzie i na wschodzie Polski temperatura maksymalna w ciągu dnia powinna przekroczyć 20 stopni Celsjusza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI