×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kupił ciągnik przez Internet. Sprzedawca znikł z pieniędzmi

Autor: policja.gov.pl 18 marca 2023 10:54

Kupił ciągnik przez Internet. Sprzedawca znikł z pieniędzmi Chciał kupić ciągnik przez Internet. Stracił prawie 40 tys. zł/ fot.policja.gov.pl

44 latek znalazł w Internecie ogłoszenie o sprzedaży ciągnika rolniczego. Nie widząc pojazdu oraz sprzedającego wpłacił 38 tysięcy złotych na wskazane przez niego konto. Kontakt ze sprzedającym się urwał.

Policja informuje, że 44 latek z Bychawy został oszukany podczas transakcji internetowej. Z jego zawiadomienia wynika, że w Internecie, na portalu Market Place znalazł ogłoszenie dotyczące sprzedaży ciągnika rolniczego marki Zetor. Cena wydawała mu się bardzo atrakcyjna, dlatego też zainteresował się ofertą. 

Chciał kupić ciągnik przez Internet. Stracił prawie 40 tys. zł

Po skontaktowaniu się ze sprzedającym, otrzymał wiadomość email z instrukcją do zapłaty. Na wskazane przez oszusta konto wpłacił 38 tysięcy złotych, w których zawarta była kwota za transport ciągnika z Hiszpanii. Mężczyzna był zapewniany, że jeśli nie dojdzie do przekazania ciągnika, pieniądze zostaną mu zwrócone. Po dokonaniu przelewu, kontakt ze sprzedającym był utrudniony, a ostatecznie się urwał.

Oszukana oferta sprzedaży ciągnika/ fot. policja.gov.pl

Apelujemy o rozwagę podczas transakcji internetowych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie sprawdźmy wiarygodność sprzedawcy. Decydujmy się na zapłacenie za towar przy odbiorze, zwłaszcza, jeśli za produkt musimy zapłacić większą kwotę pieniędzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI