×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ceny kasztanów 2022 - jakie ceny w skupie?

Autor: bydgoszcz.tvp.pl 18 października 2022 14:38

Ceny kasztanów 2022 - jakie ceny w skupie? Ile można zarobić na kasztanach?/ fot. shutterstock

Zbieranie kasztanów może się okazać nie tylko ciekawym hobby, ale i też okazją do zarobku. Coraz więcej punktów skupu decyduje się na kupowanie od zbieraczy właśnie tego symbolu jesieni - podaje bydgoszcz.tvp.pl. Jaka jest cena kasztanów w skupie?

Andrzej Bogusławski, właściciel jednego z punktów przy ul. Wrocławskiej w Bydgoszczy, podaje, że od początku sezonu otrzymał łącznie 1,5 tony kasztanów. Aktualnie mało kto sprzedaje je w skupie.

Skup kasztanów 2022 - ile można zarobić?

Za kilogram kasztanów płacą nawet 50 groszy.

Kasztany najczęściej przynoszą emeryci, czasem małe dzieci. Raz nam się zdarzyło, że pewien Pan przyniósł na skup ponad 400 kg kasztanów. Do tego momentu jest to aktualny rekord - opowiada Andrzej Bogusławski, właściciel skupu złomu w Bydgoszczy.

Co się dzieje potem z kasztanami? W skupie są osuszane i przerabiane na kawałki. Potem trafiają do producentów kleju, kosmetyków, czy też samych leków. Jak wiadomo, jesienny owoc ma swoje zastosowania lecznicze. Poprawia krążenie, wzmacnia naczynia krwionośne i zmniejsza ryzyko powstawania żylaków.

Jednak jak się okazuje, nie wszystkie kasztany lądują na taśmie produkcyjnej. Większość zbieranych chociażby przez pana Andrzeja pomagają w zbiórkach charytatywnych.

Więcej: bydgoszcz.tvp.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI