Burze z gradem w sześciu województwach. IMGW wydało alerty

Autor: PAP 06 maja 2022 09:21

Burze z gradem w sześciu województwach. IMGW wydało alerty Burze z gradem w sześciu województwach. IMGW wydało alerty/ fot.shutterstock.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem w południowo-wschodniej części kraju. Alert obowiązuje w sześciu województwach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województwa lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, wschodniej i południowej części woj. mazowieckiego oraz południowej części woj. śląskiego.

Według synoptyków w tych regionach prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami może padać grad. Alerty obowiązują w piątek od godziny 11 do 22.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI