Burze z gradem w 12 województwach, na południowym wschodzie upał

Autor: PAP 16 sierpnia 2021 09:10

Burze z gradem w 12 województwach, na południowym wschodzie upał IMGW ostrzega przed upałami i burzami z gradem/ fot. unsplash

W 12 województwach na wschodzie, południu i w centrum kraju w poniedziałek spodziewane są burze z ulewnym deszczem, silnym wiatrem i gradem. Na południowym wschodzie utrzymywać się będą upały. Termometry miejscami mogą wskazać ponad 30 stopni - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

IMGW ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia przed burzą wydał dla województw: podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, śląskiego, opolskiego oraz wschodnich części województw dolnośląskiego i wielkopolskiego. Lokalnie w czasie burz spadnie do 30 l/mkw. deszczu, a porywy wiatru osiągać będą prędkość 90 km/h.

W trzech województwach na południowym wschodzie Polski - małopolskim, podkarpackim i częściowo lubelskim - obowiązują ponadto ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem. Termometry wskażą tam miejscami 30-31 stopni Celsjusza. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI