×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bronisze: przed świętami wielu chętnych do zakupu kwiatów i choinek

Autor: PAP 22 grudnia 2020 09:03

Bronisze: przed świętami wielu chętnych do zakupu kwiatów i choinek Na Rynku dostępna jest poinsecja - zwana gwiazdą betlejemską/ fot. shutterstock

Na Rynku Hurtowym w Broniszach przed świętami panuje spory ruch, jest wielu zainteresowanych zakupem kwiatów doniczkowych, głównie poinsecji, ale i kwiatów ciętych. Dobrze sprzedają choinki i podkłady zielone - poinformowała PAP ekspertka rynku Anna Kaszewiak.

Rynek hurtowy Bronisze, to największy tego typu rynek w Polsce, na którym zaopatrują się głównie sklepy, bazary a także stołówki, restauracje i bary. Mimo pandemii koronawirusa rynek przez cały czas działał dostarczając świeże owoce, warzywa, kwiaty, rośliny ozdobne od polskich i zagranicznych producentów.

Na Rynku dostępna jest poinsecja - zwana gwiazdą betlejemską - w trzech podstawowych kolorach: czerwieni, różu i ecru. Gwiazda betlejemska, choć pochodzi z Meksyku i nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, ale w Polsce jest nieodłącznym symbolem Bożego Narodzenia.

Ceny poinsecji zaczynają się od 4 zł za miniaturki do 100 zł za duże piękne nasadzenia w misach i w koszach. Tradycyjnie najlepiej sprzedaje się poinsecja w kolorze czerwonym i tej jest najwięcej w ofercie rynkowej - zaznaczyła Kaszewiak.

Dodała, że wiele osób poszukuje wianków zielonych. Kosztują od 10 do 100 zł w zależności od wielkości i materiału użytego do ich wykonania.

W ofercie handlowców są także wianki zielone ozdobione naturalnymi materiałami, np. szyszkami, jagodami, za które trzeba zapłacić 30 - 35 zł. Girlandy wyplatane z igliwia są po 50 zł za metr. Igliwie w paczkach (5,50 kg) kosztuje 25 - 70 zł w zależności od gatunku.

Jak powiedziała ekspertka, dużym zainteresowaniem klientów cieszą się choinki robione z gałązek jodły, kosztują od 25 zł do 210 zł. Rozpiętość cen wynika z wysokości oferowanego drzewka, jak i jakości materiału użytego do wykonania.

Na Rynku w Broniszach z roślin doniczkowych dobrze sprzedają się także cyklameny, od 10 zł za doniczkę, helleborus (ciemiernik) 50 zł; amarylis od 14 - 20 zł; clivia 24 zł za doniczkę. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI