Boguta: Światowy Dzień Owoców i Warzyw przypomina nam, że owoce i warzywa warto spożywać jak najczęściej

Autor: www.sadyogrody.pl 16 października 2020 14:54

Boguta: Światowy Dzień Owoców i Warzyw przypomina nam, że owoce i warzywa warto spożywać jak najczęściej Witold Boguta, Prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw/ fot.PTWP

Niskie krajowe spożycie owoców i warzyw to jedna z podstawowych naszych wad żywieniowych, co za tym idzie istotna jest walka z ograniczeniem konsumpcji owoców i warzyw. Dlatego bardzo ważnym wydarzeniem w branży ogrodniczej i sadowniczej jest Światowy Dzień Warzyw i Owoców, z okazji którego życzenia złożył prezes Zarządu Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw, Witold Boguta.

16 października obchodzimy Światowy Dzień Owoców i Warzyw, to święto przypomina nam , że powinniśmy spożywać owoce i warzywa jak najczęściej, i w jak największych ilościach.

- Składam najlepsze życzenia wszystkim, którzy dziś świętują. Konsumentom, którzy znają rolę owoców i warzyw oraz producentom, którzy to nasze dobro narodowe produkują. Gratuluję wszystkim, którzy pracują na rzecz integracji sektora. Potrzebujemy zbiorowej mądrości, wymiany doświadczeń i nade wszystko promocji - mówi Witold Boguta, prezes zarządu Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

 - Badamy wraz z firmą Kantar konsumpcję i różnorodność konsumpcji warzyw i owoców. Uwadze Państwa polecam wskaźnik „Wczoraj na talerzu”. Jest on wyliczany na podstawie deklaracji dotyczących posiłków z dnia poprzedzającego badanie, w których pojawiły się warzywa, owoce i ich przetwory. Wiemy, że tylko 15% Polaków odżywia się zgodnie z zaleceniami dietetyków. To dla naszego środowiska jest motywacją i jakimś zobowiązaniem. Chcemy współpracować z każdym, kto potrafi podnieść świadomość ludzi opiniotwórczych i konsumentów. Warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego co jemy – dodaje Witold Boguta, prezes KZGPOiW i przewodniczący Komisji Zarządzającej Funduszem Promocji Owoców i Warzyw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI