×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Błędów: Śmierć 29-latka w komorze z kontrolowaną atmosferą

Autor: policja.gov.pl 23 marca 2023 10:47

Błędów: Śmierć  29-latka w komorze z kontrolowaną atmosferą Błędów: Śmierć 29-latka w komorze z kontrolowaną atmosferą/ fot.policja.gov.pl

W minioną sobotę (18.03) pracownik jednego z gospodarstw sadowniczych wszedł do chłodni po jabłka. Pomimo reanimacji mężczyzna zmarł.

W sobotę (18.03) po godz. 19 dyżurny grójeckiej komendy otrzymał zgłoszenie  dotyczące nieprzytomnego pracownika, który wszedł do chłodni po jabłka. Na miejscu zdarzenia obecni byli policjanci, którzy pojawili się tam jeszcze przed przyjazdem pogotowia ratunkowego. Niezwłocznie rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy, którą dalej przejęła załoga karetki. Niestety pomimo blisko godzinnej reanimacji mężczyzna zmarł. 

Ustalono, że 29-latek wszedł do komory, w której przechowywane są jabłka w warunkach kontrolowanej atmosfery. Warunki w jakich przechowywane są owoce są śmiertelne dla człowieka.

Śmierć 29-latka w komorze/ fot.policja.gov.pl

 

Jak informuje Policja, podobne zdarzenia miały już miejsce na terenie powiatu grójeckiego, dlatego apelujemy o rozwagę i zadbanie o własne bezpieczeństwo. Podstawową zasadą jest uprzytomnienie sobie, że komora kontrolowanej atmosfery jest pomieszczeniem beztlenowym, czyli śmiertelnie niebezpiecznym dla człowieka. 

Pamiętajmy! W przypadku gdy  trzeba wejść do komory, to należy albo komorę rozhermetyzować i napowietrzyć czyli doprowadzić do bezpiecznego stężenia tlenu w komorze albo użyć aparatu tlenowego. Absolutnie nie wolno wkładać głowy do komory przez okienko kontrolne. Jest to równoznaczne z wejściem do komory, a to można zrobić dopiero po zastosowaniu się do poprzedniej zasady. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI