×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Będzie ciepło i słonecznie. Jaka pogoda na 10 października?

Autor: PAP 10 października 2022 10:04

Będzie ciepło i słonecznie. Jaka pogoda na 10 października? Będzie ciepło i słonecznie niemal w całym kraju/ fot. unsplash

W poniedziałek IMGW poinformował, że najbliższy tydzień w kraju zapowiada się, jako ciepły z dużą ilością słońca. Chwilami padać może przelotny deszcz. W najcieplejszym okresie temperatura powietrza osiągnie 22 st. C. W weekend wzrośnie prędkość i porywistość południowo-zachodniego wiatru, ale będzie wciąż ciepło i temperatura powietrza prawie w całym kraju osiągnie 20 st. C.

Jak informuje IMGW, najbliższy tydzień zapowiada się, jako ciepły z dużą ilością słońca i tylko chwilami padać może przelotny deszcz. W najcieplejszym okresie temperatura powietrza osiągnie 22 st. C. W weekend wzrośnie prędkość i porywistość południowo-zachodniego wiatru.

Pogoda na 10 października

W poniedziałek pogodę kształtował będzie wyż z centrum nad Ukrainą. Po ustąpieniu porannych mgieł będzie słonecznie. Temperatura kształtować się będzie od 12 st. C do 19 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy i południowo-wschodni.

We wtorek przemieszczać się będzie, z zachodu na wschód kraju, zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym, a za nią w środę ponownie rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku. Miejscami, szczególnie na północy kraju, pojawią się przelotne opady deszczu oraz będzie nieco chłodniej. Temperatura powietrza w nocy wyniesie od 2 st. C do 9 st. C, a w dzień od 12 st. C do 16 st. C. Wiatr zmieni swój kierunek na zachodni oraz północny i we wtorek będzie porywisty.

W czwartek znajdziemy się w zasięgu wyżu, którego centrum przemieści się nad Białoruś. Będzie słonecznie i ciepło, temperatura rano wyniesie od 3 st. C do 9 st. C i wzrośnie w ciągu dnia do 14 st. C na Suwalszczyźnie i Półwyspie Helskim oraz do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr osłabnie.

W piątek i sobotę ponownie znajdziemy się w zasięgu niżu znad Wysp Brytyjskich, co przyniesie więcej chmur i opady deszczu. W piątek deszcze spodziewane są na południowym zachodzie, ale w sobotę przelotny deszcz może wystąpić już w całym kraju. Nocą temperatura wyniesie od 5 st. C do 12 st. C, a w dzień od 12 st. C do 18 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny; w porywach osiągać może do 60 km/h.

W niedzielę sporo chmur, ale padać nie powinno. Z południowego zachodu napłynie ciepłe powietrze polarne morskie i temperatura powietrza prawie w całym kraju osiągnie i przekroczy 20 st. C; najcieplej będzie na południu, tam 22 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI