×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Niższe ceny nawozów. Będą problemy z ich dostępnością

Autor: www.sadyogrody.pl/ PAP 31 stycznia 2023 21:05

Niższe ceny nawozów. Będą problemy z ich dostępnością Grupa Azoty obniża ceny nawozów ale co z ich dostępnością?/ fot.shutterstock.com

Dzięki stabilizacji cen gazu na rynku w Europie Grupa Azoty obniża ceny nawozów od 1 lutego 2023 r. - poinformowały Azoty w  komunikacie prasowym. To kolejna znacząca aktualizacja cen polskiego producenta w odpowiedzi na zmieniające się uwarunkowania rynkowe - zaznaczyła Grupa Azoty.

Nawozy wreszcie tanieją

"Dzięki styczniowej stabilizacji cen gazu ziemnego na rynku europejskim, pomimo znaczącego wzrostu cen r/r pozostałych surowców używanych przy produkcji nawozów, w tym ceny energii elektrycznej, węgla, fosforytów i soli potasowej, Grupa Azoty obniża ceny nawozów od 1 lutego 2023 r." - napisano w komunikacie i zwrócono jednocześnie uwagę, że to kolejna "znacząca aktualizacja cen polskiego producenta w odpowiedzi na zmieniające się uwarunkowania rynkowe".

"Podobną sytuację można było obserwować w październiku 2022 r. Decyzja znajdzie odzwierciedlenie w cennikach nawozowych naszych ogólnopolskich autoryzowanych dystrybutorów, których lista znajduje się na stronie internetowej: https://grupaazoty.com/autoryzowani-dystrybutorzy." - podano w komunikacie Grupy.

Niższe ceny uaktualnił już Agrochem Puławy publikując nowy, niższy cennik na nawozy azotowe. Sprawdź: Tanieją nawozy. Nowy cennik od Agrochem Puławy

Nawozy tanieją ale co z dostępnością?

Spółka zwróciła jednocześnie uwagę, że w związku z przewidywaną zwiększoną ilością zamówień przed szczytem sezonu aplikacyjnego mogą nastąpić utrudnienia niezależne od niej, związane z zewnętrznym transportem i logistyką.

Grupa Azoty to lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa.

Największym projektem Grupy są Polimery Police, realizowane przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI