×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Atak zimy? IMGW wydał ostrzeżenia

Autor: PAP 18 marca 2021 16:41

Atak zimy? IMGW wydał ostrzeżenia W województwach dolnośląskim, pomorskim i w północno-zachodniej części woj. warmińsko-mazurskiego IMGW wydał ostrzeżenia przed opadami śniegu/ fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w czwartek przed oblodzeniem na południu, w centrum oraz na północy i północnym wschodzie kraju, a także przed opadami śniegu w województwach dolnośląskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Ostrzeżenia pierwszego i najniższego stopnia przed oblodzeniem wydano dla województw warmińsko-mazurskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, a także dla północnej i centralnej części województwa podlaskiego, północnej i zachodniej części województwa mazowieckiego oraz dla powiatów kwidzyńskiego, sztumskiego, malborskiego i nowodworskiego w województwie pomorskim.

Instytut prognozuje tam zamarzanie miejscami mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu, które będzie powodowało ich oblodzenie. Temperatura minimalna przy gruncie na północnym wschodzie kraju może sięgać -8 st. C, a na południu i południowym wschodzie -16 st. C.

Z kolei w województwach dolnośląskim, pomorskim i w północno-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami śniegu, który będzie powodował miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI