Ardanowski: Wierzę, że nowi uczniowie szkół rolniczych szybko przekonają się o słusznym wyborzePAP - 02 września 2019 11:18


Wierzę, że uczniowie klas pierwszych szybko przekonają się, że wybór szkoły rolniczej był słuszny - napisał w liście z okazji inauguracji roku szkolnego szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

"Wierzę, że uczniowie klas pierwszych szybko przekonają się, że wybór szkoły rolniczej był słuszny, bo jest to miejsce, w którym będą nie tylko zgłębiać specjalistyczną wiedzę, ale także rozwijać swoje pasje i nawiązywać ciekawe znajomości. Doceńcie codzienny trud Nauczycieli, Dyrekcji i Pracowników szkół, którzy nieustannie wspierają Was w nauce i realizacji zainteresowań" - czytamy w liście zamieszczonym w poniedziałek na stronach internetowych ministerstwa rolnictwa.

Jak dodał, "pragnę, by szkoły rolnicze, które nadzoruję kształciły Uczniów nie tylko do pracy w sektorze rolnictwa, ale również przygotowywały do życia i do podejmowania nowych wyzwań, czasem trudnych i skomplikowanych, ale zawsze rozwijających".

Minister życzył nauczycielom i pracownikom oświaty, by nadchodzący rok szkolny był okresem wzajemnej życzliwości oraz obfitował w liczne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. "Wiem, że kształtowanie ludzkich umysłów i serc to nie lada wyzwanie, ale jestem przekonany, że dzięki Państwa zaangażowaniu, nauczanie młodych pokoleń będzie dawać przyjemność i osobistą satysfakcję" - napisał.

Rodzicom z kolei szef resortu życzył, "aby nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do dumy i radości z osiągnięć dzieci".