×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Alarmujące dane! Spożycie warzyw i owoców w UE nadal za niskie

Autor: Eurostat 13 stycznia 2022 15:30

Alarmujące dane! Spożycie warzyw i owoców w UE nadal za niskie Spożycie warzyw i owoców w UE nadal za niskie/ fot. shutterstock.com

Jak podaje Eurostat średnio ponad połowa ludności UE (55%) twierdzi, że spożywa tylko od 1 do 4 porcji owoców i warzyw dziennie.

Jak podaje Eurostat średnio ponad połowa ludności UE (55%) twierdzi, że spożywa tylko od 1 do 4 porcji owoców i warzyw dziennie.

W 2019 r. co trzeci mieszkaniec Unii (33%) zgłosił, że nie spożywa codziennie żadnych owoców ani warzyw, a tylko 12% populacji spożywa zalecane 5 lub więcej posiłków dziennie.

Najwyższe i najniższe spożycie owoców i warzyw w krajach UE

Wśród państw członkowskich UE najwyższe dzienne spożycie wynoszące 5 lub więcej porcji owoców i warzyw odnotowano w Irlandii (33% populacji), Holandii (30%), Danii (23%) i Francji (20%). 

Najniższe spożycie odnotowano w Rumunii, gdzie tylko 2% populacji spożywało co najmniej 5 porcji owoców i warzyw, a następnie w Bułgarii i Słowenii (po 5%) i Austrii (6%).

Dzienne spożycie owoców i warzyw przez kobiety jest wyższe niż przez mężczyzn: średnio 58% kobiet spożywa od 1 do 4 porcji, w porównaniu z 51% mężczyzn. To samo dotyczy dziennego spożycia 5 porcji i więcej (15% w porównaniu z 10%).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI