×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Agencja pracy tymczasowej nielegalnie zatrudniała obcokrajowców z Ukrainy

Autor: PAP 10 marca 2021 16:09

Agencja pracy tymczasowej nielegalnie zatrudniała obcokrajowców z Ukrainy Agencja pracy tymczasowej w Koszalinie zatrudniała nielegalnie 22 cudzoziemców/fot. shutterstock.com

Agencja pracy tymczasowej w Koszalinie zatrudniała nielegalnie 22 cudzoziemców, w jej zarządzie pracowało też dwóch obywateli Ukrainy bez wymaganych dokumentów - to wyniki kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu.

Kontrola strażników granicznych polegała na weryfikacji legalności pracy 27 obcokrajowców, którzy w różnym czasie zatrudnieni byli przez agencję pracy tymczasowej w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie). O jej wynikach straż graniczna poinformowała w środę.

- 22 obcokrajowców pracę wykonywało nielegalnie. W większości byli to obywatele Ukrainy pracujący przeważnie w branży hotelarskiej i ogólnobudowlanej. Głównie nie mieli oni wymaganych umów i zezwoleń. Ponadto pracodawca powierzył cudzoziemcom pracę na warunkach innych niż określone w zezwoleniu, nie powiadomił również odpowiednich instytucji o podjęciu bądź niepodjęciu pracy przez cudzoziemców - podał rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.

Dodatkowo, jak podał rzecznik, odpowiednich dokumentów zezwalających na pracę w Polsce nie miało też dwóch obywateli Ukrainy z zarządu kontrolowanej agencji.

Funkcjonariusze wszczęli postępowania o zobowiązanie do powrotu do kraju pochodzenia. Do sądu kierowany będzie także wniosek o ukaranie pracodawców, na których dodatkowo nałożono mandaty karne na łączną kwotę 6,5 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI