450 tys. zł na ochronę pszczół i owadów zapylających

Autor: PAP 24 lutego 2022 09:07

450 tys. zł na ochronę pszczół i owadów zapylających Zarząd woj. małopolskiego przeznaczył 450 tys. zł na działania związane z ochroną pszczół miododajnych / fot. unsplash

450 tys. zł przeznaczył zarząd woj. małopolskiego na działania związane z ochroną pszczół miododajnych i dzikich owadów zapylających w ramach kolejnej edycji programu "Małopolska Pszczoła". Chodzi o ochronę naturalnych siedlisk dzikich pszczół i pastwisk.

Wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka podkreślił w środę, że środowisko naturalne jest bezcennym dobrem wspólnym, a owady zapylające - jednym z ważniejszych jego elementów.

Małopolska ogłasza konkurs dotyczący ochrony pszczół

"Ogłaszając kolejną edycję konkursu +Małopolska Pszczoła angażujemy społeczność województwa małopolskiego do podnoszenia wiedzy dotyczącej ochrony i dobrych praktyk służących zapylaczom" - wskazał wicemarszałek.

Główne działania, na jakie mogą liczyć korzystający ze wsparcia, to m.in. ochrona naturalnych siedlisk dzikich pszczół oraz pszczelich pastwisk, czyli terenów, na których zbierają nektar, a także promowanie pszczelarstwa i ekologicznych postaw wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Promowane będzie też pszczelarstwo jako tradycyjna forma gospodarowania na obszarach wiejskich.

Na obecną edycję konkursu przeznaczono 450 tys. zł. O dotację mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i stowarzyszenia działające w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Zainteresowani udziałem w konkursie na złożenie odpowiednich dokumentów mają czas do 16 marca br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI