20 listopada 2017 r. zapraszamy na III edycję konferencji Sady i Ogrodywww.sadyogrody.pl - 03 sierpnia 2017 16:04


Redakcja serwisu SadyOgrody.pl wraz z wydawcą - Grupą PTWP SA - organizują III edycję konferencji „Sady i Ogrody”, która odbędzie się 20 listopada 2017 r. Miejscem tego wydarzenia będzie Stadion PGE Narodowy w Warszawie.

20 listopada br. odbędzie się III edycja konferencji – „Sady i Ogrody”. Do udziału w wydarzeniu, licznych prezentacjach i dyskusjach zaprosiliśmy wybitnych naukowców i praktyków ogrodnictwa, a także autorytety ze świata nauki, polityki i biznesu oraz sadowników i plantatorów owoców i warzyw.

Podczas listopadowego spotkania zostaną poruszone zagadnienia z zakresu agrotechniki i uprawy owoców i warzyw, ochrony roślin, opłacalności produkcji w branży ogrodniczej, a także rolnictwa ekologicznego. Omówimy sytuację na rynku po trudnym, bo zdominowanym przez wiosenne przymrozki, sezonie zbiorów owoców i warzyw oraz porozmawiamy o perspektywach sprzedaży, w tym eksportu, o licznych wyzwaniach, a także perspektywach dla całej branży ogrodniczej. Nasza uwaga skupiona będzie również na zagadnieniach związanych z finansowaniem polskich gospodarstw, sytuacją na rynku pracy sezonowej oraz działalnością grup producentów owoców i warzyw. 

Podobnie jak w roku ubiegłym wydarzeniu będzie towarzyszyć konferencja „Narodowe wyzwania w rolnictwie” organizowana przez redakcję serwisu Farmer.pl oraz miesięcznika „Farmer”, który jest najstarszym magazynem rolniczym w Polsce.

W tym roku, podczas uroczystej gali towarzyszącej III edycji „Sady i Ogrody” oraz V edycji konferencji „Farmera” – „Narodowe wyzwania w rolnictwie”, ogłosimy wyniki II edycji konkursu INNOWACYJNY PRODUKT OGRODNICZY 2017. Wyróżnienia zostaną przyznane firmom z branży ogrodniczej i sadowniczej, których produkty odznaczają się innowacyjnością. Oceniającymi będą kapituła konkursu oraz czytelnicy serwisu SadyOgrody.pl.