×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

19 stopni na początku stycznia. Pszczoły opuściły ule

Autor: twojapogoda.pl 03 stycznia 2023 14:15

19 stopni na początku stycznia. Pszczoły opuściły ule Wysoka temperatura jak na styczeń sprawiła, że pszczoły opuściły ule/ fot. shutterstock

Wyjątkowo ciepłe powietrze, które napłynęło znad Sahary nie tylko podniosło temperaturę do rekordowych 19 stopni, ale też sprawiło, że pszczoły opuściły ule - podaje serwis Twoja Pogoda.

Padł rekord ciepła w styczniu 2023

W poprzednich latach zdarzały się wyjątkowo ciepłe grudnie i stycznie, jednak nigdy wcześniej w styczniu temperatura nie zbliżyła się tak bardzo do 20 stopni w cieniu. Rekord padł we wsi Jodłownik w Małopolsce, gdzie 1 stycznia temperatura sięgnęła 19,0 stopnia.

Przeczytaj:

Rekordowo ciepły początek roku. Rolnicy obawiają się przedwczesnej wegetacji

Co ciekawe wśród najcieplejszych miejscowości znalazła się też Warszawa, która położona jest z dala od obszarów górzystych, gdzie najczęściej w okresie zimowym notowane były najwyższe temperatury, za sprawą wpływu wiatru fenowego (halnego), który ogrzewa i osusza powietrze. Na stołecznym Okęciu zmierzono 18,9 stopnia.

Ciepło sprawiło, że pszczoły opuściły ule

Niezwykłe ciepło, jak na tę porę roku, sprawiło, że uruchomiona została wegetacja, choć oczywiście w ograniczonym zakresie. Kwitną krokusy, przebiśniegi i stokrotki, pojawiły się muchy i komary, a pszczoły opuściły ule i zbierają pierwszy w tym roku pyłek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI