Zalane uprawy warzyw. Przez powiat łęczycki przeszła nawałnica

Autor: kz/ www.sadyogrody.pl 14 czerwca 2022 12:18

W poniedziałek (13.06) przez powiat łęczycki w południe przeszła gwałtowna burza z gradem. Pola z warzywami zostały zalane, a rośliny dodatkowo uszkodzone przez grad.

Gwałtowne zjawiska w pogodzie nie dają odpocząć producentom owoców i warzyw oraz rolnikom. W poniedziałek (13.06) w samo południe nad powiatem łęczyckim, gdzie uprawia się warzywa na szeroką skalę, przeszła nawałnica niszcząc uprawy. Pola z warzywami zostały zalane. O stratach w gospodarstwach informują także producenci z powiatu kutnowskiego.

Zniszczone uprawy warzyw w pow. łęczyckim

Nawałnica dotknęła m.in. uprawy cebuli, dyni, ziemniaków, oraz roślin rolniczych. Podtopione zostały również uprawy truskawki gruntowej.

 

 

Jak informował IMGW, w poniedziałek niemal w całym kraju wysokie było ryzyko wystąpienia burz z gradem i nawalnym deszczem, oraz bardzo silnym wiatrem.

Najgorszą pogodę prognozowano na wschód od linii Opolszczyzny, Wielkopolski, Kujaw, Mazowsza, Warmii i Mazur, gdzie mają wystąpić burze, miejscami z gradem, a najintensywniejsze prognozowane są w południowo-wschodniej części kraju.

W zeszłym tygodniu gwałtowne burze wyrządziły szkody w uprawach warzyw producentów z powiatów pajęczańskiego i radomszczańskiego. Wiele zgłoszeń odnotowano także w powiatach: piotrkowskim, wieluńskim i wieruszowskim. Uszkodzone zostały także tunele foliowe z warzywami w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego, o czym informowaliśmy w artykułach: Piotrków Trybunalski: Uszkodzone tunele z warzywami Nawałnica zniszczyła pola warzyw. Milionowe straty

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI