Włoska firma chce inwestować w przetwórstwo i produkcję ziół w Świętokrzyskiem

Autor: echodnia.eu / PP 24 sierpnia 2021 08:05

Włoska firma chce inwestować w przetwórstwo i produkcję ziół w Świętokrzyskiem Herbolario Industries chce zainwestować w woj. świętokrzyskim; fot. unsplash.com

Herbolario Industries - firma z włoskiego regionu Umbria - poszukuje w gminie Pińczów terenów pod budowę fabryki oraz uprawę roślin leczniczych - donosi echodnia.eu.

Przedstawiciele firmy Herbolario Industries zwrócili się do Zarządu Województwa Swiętokrzyskiego o wsparcie przy uruchomieniu zakładu produkcyjnego zajmującego się ekstrakcją substancji czynnych z roślin leczniczych oraz ziół. Włoscy biznesmeni zainteresowani są nie tylko otwarciem w regionie nowoczesnej linii produkcyjnej, ale także uprawą roślin wykorzystywanych w produkcji.

Jak informuje wicemarszałek Renata Janik, przedsiębiorcy z Umbrii zwrócili się do Zarządu Województwa między innymi o pomoc w znalezieniu w regionie odpowiednio uzbrojonych terenów, na których mogliby wybudować hale produkcyjne, a także uprawiać rośliny wykorzystywane do ekstrakcji substancji aktywnych. Włosi planują nabyć działkę o powierzchni od tysiąca do pięciu tysięcy metrów kwadratowych oraz wydzierżawić grunty pod uprawę o powierzchni od 15 do 20 hektarów. Produkty finalne produkcji wykorzystywane będą w farmacji, przemyśle spożywczym, a także kosmetycznym.
W spotkaniu, które odbyło się w zeszłym tygodniu, uczestniczyła także prorektor do spraw nauki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach profesor Agnieszka Gałuszka. Podczas rozmów podjęto wątek dotyczący działalności badawczo-rozwojowej oraz potencjalnej współpracy Herbolario Industries z kielecką uczelnią. 

Herbolario Industries - szansa na inwestycja w Pińczowie

Po zakończeniu rozmów wicemarszałek Renata Janik udała się z włoskimi biznesmenami do Morawicy oraz Pińczowa. Zapoznali się oni z propozycjami dotyczącymi działek inwestycyjnych przygotowanymi przez włodarzy tych gmin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI