Włochy: Ulewne deszcze i powodzie wyrządziły ogromne szkody w rolnictwie

Autor: www.fruchtportal.de/confagricoltura.it 08 października 2020 10:48

Włochy: Ulewne deszcze i powodzie wyrządziły ogromne szkody w rolnictwie Powodzie nawiedziły zachodnią część Włoszech, powodując ogromne szkody w rolnictwie/ fot.shutterstock.com

Powodzie nawiedziły zachodnią część kraju, powodując ogromne szkody w rolnictwie.   Szklarnie zostały zalane, zniszczone są gospodarstwa rolne. Sytuacja oceniana jest jako dramatyczna. Organizacje branżowe występują z wnioskami o ogłoszenie stanu klęski w poszczególnych regionach Włoch - donosi fruchtportal.de.

Confederazione Generale dell'Agricoltura Italiana (Confagricoltura) - najstarsza organizacja zajmująca się ochroną i reprezentacją przedsiębiorstw rolnych we Włoszech, wystąpiła z wnioskiem o ogłoszenie stanu wyjątkowego w kilku regionach, które od dawna były dotykane przez ekstrema pogodowe.

Region Liguria w zachodnich Włoszech został szczególnie dotknięty przez ulewy w ostatni weekend. W wyniku powodzi i podtopień zniszczone zostały uprawy warzyw. Ucierpiały gospodarstwa rolne. Zalane zostały szklarnie i uprawy drzew oliwnych.

W Piemoncie miały miejsce gwałtowne i obfite opady deszczu, tworząc powodzie, które odizolowały całe gminy. Powodzie dotknęły także prowincji Cuneo, Novara, Biella, Vercelli i Dolina Aosty, Lombardia i Veneto.

Trudne warunki atmosferyczne dotknęły także Mediolan, Brescia, Bergamo i Pavie. Zła pogoda przenosi się na środkowo-południe obszary Włoch.

Jak podkreśla włoskie stowarzyszenie Confagricoltura, jesienią epizody załamania się pogody są coraz częstsze. Zdaniem  stowarzyszenia, potrzebna jest szybka  interwencja na szczeblu państwowym w ramach planu krajowego, który szczególnie skupiłaby się na ochronie gleby i odpowiedniej gospodarki wodnej, ​​aby uniknąć dalszej niestabilności hydrogeologicznej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI