Włochy: Kończy się woda dla rolnictwa. Susza nie ustępuje

Autor: PAP 22 czerwca 2022 10:42

Włochy: Kończy się woda dla rolnictwa. Susza nie ustępuje Z każdym dniem pogarsza się kryzys z powodu suszy. / fot. shutterstock

Ponad 40-stopniowe upały zapowiedzieli meteorolodzy na środę i czwartek dla południowo- wschodnich Włoch, przede wszystkim Apulii. Skwar dotknie też Sardynię. Ma to być kulminacja następnej fali gorąca, nękającej kraj. Z każdym dniem pogarsza się kryzys z powodu suszy.

Według prognoz wysokie w całych Włoszech temperatury spadną dopiero w sobotę o 3-4 stopnie. Szybko jednak zaczną znowu rosnąć.

Kończy się woda dla rolnictwa 

Kolejne fale gorąca wywołują niepokój w związku z coraz bardziej dotkliwą suszą, zwłaszcza na północy. W Lombardii kończy się woda dla rolnictwa - poinformowano podczas obrad władz regionalnych.

Władze wielu regionów zapowiedziały, że zwrócą się do rządu Mario Draghiego o ogłoszenie stanu kryzysowego z powodu suszy, bo to zapewni im wsparcie Obrony Cywilnej i umożliwi podjęcie decyzji o racjonowaniu wody, gdy zajdzie taka potrzeba. Za pilne zadanie uznano zapewnienie jej gospodarstwom domowym i rolnictwu.

Tak alarmuje w środę ekonomiczny dziennik "Il Sole-24 Ore". Jak informuje gazeta "na północy Włoch panuje wielkie pragnienie wody z powodu zmian klimatycznych, które już wystawiają rachunek".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI