×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

W Połańcu ruszy potężna inwestycja w szklarnie do produkcji pomidorów

Autor: Polskatimes.pl 09 października 2015 15:31

W Połańcu ruszy potężna inwestycja w szklarnie do produkcji pomidorów Niemiecko-holenderski inwestor planuje wybudować dwie potężne szklarnie nastawione na produkcję pomidorów/ fot. shutterstock.com

W Połańcu (woj. świętokrzyskie) niemiecko-holenderski inwestor planuje wybudować dwie potężne szklarnie nastawione na produkcję pomidorów. Jeśli projekt dojdzie do skutku będzie to przełom na rynku pracy. W szklarniach pracę znalazłoby nawet 200 osób.

W czwartek w Urzędzie Marszałkowskim w obecności marszałka Adama Jarubasa oraz burmistrza Połańca Jacka Tarnowskiego odbyły się kolejne rozmowy z przedstawicielami firm zainteresowanych inwestycjami w regionie.

Prezentowany projekt niemiecko-holenderskiej firmy zakłada budowę dwóch nowoczesnych, w pełni skomputeryzowanych 20-hektarowych szklarni nastawionych na produkcję pomidorów. Obiekty mają wykorzystywać nowoczesne technologie pozyskiwania energii i dwutlenku węgla. W szklarniach stałe zatrudnienie znalazłoby 120 pracowników, a dodatkowe 80 osób - sezonowe.

Czytaj więcej na Polskatimes.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI