Ukraina: Rosną ceny białej kapusty wysokiej jakości

Autor: freshplaza.com 21 listopada 2022 11:16

Ukraina: Rosną ceny białej kapusty wysokiej jakości Główną przyczyną wzrostu cen w tym segmencie była dość ograniczona podaż kapusty wysokiej jakości / fot. shutterstock

Wzrost cen kapusty białej odnotowano w ubiegłym tygodniu na Ukrainie, choć tylko w segmencie kapusty wysokiej jakości – podają analitycy projektu EastFruit.

Ceny białej kapusty na Ukrainie 

Główną przyczyną wzrostu cen w tym segmencie była dość ograniczona podaż kapusty wysokiej jakości, gdyż większość gospodarstw przechowuje ją w magazynach, odmawiając sprzedaży po cenach bieżących.

Według danych, biała kapusta jest obecnie sprzedawana po 7-10 UAH/kg (0,19-0,27 USD/kg), czyli średnio o 20% drożej niż na koniec ubiegłego tygodnia.

Do tej pory cena białej kapusty na Ukrainie jest już średnio 1,7 razy wyższa niż w tym samym okresie 2021 r., przy czym większość uczestników rynku spodziewa się jej dalszego wzrostu cen. Swoją opinię tłumaczą spadkiem produkcji kapusty białej w kraju, przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu udziału kapusty nadającej się do długoterminowego przechowywania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI