Ukraina potrzebuje nasion warzyw do siewu wiosennego

$data.author.description Autor: farmer.pl 08 kwietnia 2022 13:15

Ukraina potrzebuje nasion warzyw do siewu wiosennego Ukraina potrzebuje nasion warzyw do siewu wiosennego/ fot. shutterstock

W liście do przewodniczącego Komisji Rolnictwa w Parlamencie Europejskim Norberta Linsa Kijów zwraca się z prośbą o nasiona warzyw i paliwo do siewu wiosennego.

W szczególności w zamówieniu zgłoszono zapotrzebowanie na 211 tys. ton paliwa. Według własnych oświadczeń Ukraina uwzględniła w obliczeniach pozostałą ilość paliwa, a także odjęła znaczny obszar, który najprawdopodobniej nie może być uprawiany z powodu wojny.

Ukraina potrzebuje nasion warzyw

W przypadku nasion warzyw wyszczególniono również konkretne ilości. Wykaz wymienia 200 ton nasion cebuli i 24 tony nasion buraka ćwikłowego. Zapotrzebowanie na nasiona marchwi szacuje się na 2,7 tony, na nasiona pomidora na około 5 ton do uprawy gruntowej i 0,42 tony do uprawy w szklarniach i tunelach.

Do produkcji ogórków Ukraina potrzebuje 0,3 tony nasion do uprawy gruntowej i 6 ton do uprawy pod osłonami i w szklarniach. Ponadto do siewu kapusty białej niezbędne jest 1,6 tony nasion.

Rząd ukraiński zwrócił się do Brukseli o udostępnienie wagonów kolejowych na eksport towarów rolnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI