Trzy nowe odmiany cebuli - co je wyróżnia?

Autor: www.sadyogrody.pl 24 stycznia 2023 12:24

Trzy nowe odmiany cebuli - co je wyróżnia? Nowe odmiany cebuli Seminis/ fot. shutterstock

Podczas konferencji prasowej 17 stycznia w Warszawie marka Seminis zaprezentowała trzy nowe odmiany cebuli w różnych typach.

Marka Seminis zaprezentowała trzy nowe odmiany cebuli w różnych typach oraz o szerokiej możliwości zastosowania do potrzeb uprawowych i sprzedażowych.

Nowe odmiany cebuli Seminis

1. Saddleback – mieszaniec w typie amerykańskim, który łączy wczesność, pozwalającą na szybką sprzedaż gotowego produktu już w sierpniu, oraz bardzo dobrej jakości łuskę handlową jak na taki typ cebuli, dzięki czemu możliwe jest przechowywanie tej odmiany do marca.

2. Lovito (SVDN1416) to krzyżówka rijnsburgera oraz typu amerykańskiego: bardzo wczesna odmiana z przeznaczeniem na obieranie lub sprzedaż na świeży rynek, którą jednocześnie można przechowywać do końca lutego.

3. Tucannon to nowość w typie hiszpańskim, która charakteryzuje się wysokim plonem i dużymi zgrubieniami, co jest bardzo istotne w produkcji cebuli na obieranie. Jej wczesność pozwala na szybszy zbiór, a wysoka zdrowotność szczypioru jest bardzo poszukiwana przez producentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI