Tomberry – odmiana pomidorów o owocach wielkości borówek

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 01 października 2018 16:05

Tomberry – odmiana pomidorów o owocach wielkości borówek fot. shutterstock.com

NatureFresh Farms zawarło porozumienie z Eminent Seeds w Holandii w sprawie uprawy i sprzedaży pomidorów Tomberry w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Zastrzeżona nazwa Tomberry, dla niezwykle małej odmiany pomidorów – wielkości borówki lub nieco większej i owocowym smaku.

Tomberry może być w kolorze czerwonym i żółtym, ma średnicę 1 centymetra lub mniej i waży około jednego lub dwóch gramów. Eminent Seeds ma siedzibę w Holandii i specjalizuje się w opracowywaniu nowych odmian warzyw opartych na klasycznych krzyżówkach, a nie modyfikacji genetycznej. Tomberry rosną na roślinach, które wyglądem przypominają bardziej krzewy niż tradycyjne pomidory szklarniowe – donosi windsorstar.com.

NatureFresh Farms ma około 130 akrów szklarni i znana jest z produkcji papryki, ale stara się wprowadzić również trend pomidorków Tomberry. Być może w przyszłości zainteresuje się nasionami małych papryczek, które Eminent ma w swojej ofercie. Konsumenci szukają obecnie unikalnych, różnych pomysłów na zdrowe przekąski owocowo-warzywne.

Portal Freshplaza informuje, że Niels Peter Klapwijk, kierownik ds. Sprzedaży w NatureFresh Farms, cieszy się z pierwszych zbiorów Tomberry. - Codziennie poznajemy odmianę nieco lepiej. Wiosna w Ontario była wyjątkowo ciemna, a rośliny Tomberry potrzebują dużo światła. Gdy tylko pojawiło się słońce, zaczęliśmy dostrzegać duże różnice we wzroście. Rośliny są teraz w równowadze, jakość znacznie się poprawiła, a my możemy uzyskać lepsze plony – zaznacza.

I dodaje, że po ustaleniu idealnych warunków, jakość i okres przydatności do spożycia wzrosły. - Przy właściwych warunkach wzrostu i po zbiorze okres przydatności do spożycia można osiągnąć nawet 3-4 tygodnie – mówi Klapwijk.

- Rynek w Ameryce Północnej był bardzo otwarty na ten nowy "jagodowy" segment w kategorii pomidorów. Zaczęliśmy wchodzić na rynek detaliczny w tej branży, ale w przyszłości widzimy ogromny potencjał na rynkach usług gastronomicznych, szczególnie ze względu na wygodę i wszechstronność tych pomidorów – podsumowuje.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI