Syngenta wprowadzi nową odmianę pomidora odporną na ToBRFV

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 03 grudnia 2020 08:51

Syngenta wprowadzi nową odmianę pomidora odporną na ToBRFV Syngenta Vegetable Seeds wprowadzi odmianę odporną na ToBRFV/ fot.unsplash

Syngenta Vegetable Seeds ogłosiła wprowadzenie na rynek swojej pierwszej komercyjnej odmiany odpornej na wirusa brunatnej wyboistości owoców pomidora  (ToBRFV), dostępnej na początku 2021 roku - informuje Freshplaza.

Jak podaje Freshplaza, nowa odmiana w pierwszej kolejności zostanie wypuszczona na obszary, na których hodowcy borykają się z silną presją wirusa Tomato Brown Rugose Fruit Virus (ToBRFV). 

Ruud Kaagman, szef działu ds. uprawy pomidorów w Global Crop Unit, ujawnia, że ​​pierwszą odporną odmianą jest pomidor przeznaczony na rynek śródziemnomorski i Bliskiego Wschodu. - Wirus pojawił się szybko w tych regionach i dlatego te obszary były przedmiotem zainteresowania przez dłuższy czas. Po wprowadzeniu na rynek będziemy dążyć do wprowadzenia odmian odpornych na ToBRFV w naszych programach hodowlanych i na całym świecie. Szeroka odporność zostanie zbudowana w portfolio w ciągu najbliższych kilku lat - przekonuje.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI