×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Susza uderza w tysiące gospodarstw rolnych. Robi się dramatycznie

Autor: Sylwia Sałyga 08 marca 2023 12:13

Susza uderza w tysiące gospodarstw rolnych. Robi się dramatycznie Susza uderza w tysiące gospodarstw rolnych. Robi się dramatycznie/ fot.shutterstock.com

Susza we Włoszech jest coraz dotkliwsza dla około 300 tys. gospodarstw rolnych. Szczególnie dramatyczna sytuacja ma miejsce w dolinie Padu.

Około 300 000 gospodarstw znajduje się na obszarach najbardziej dotkniętych suszą, która rozprzestrzenia się również na obszary miejskie. Opady deszczu spadły o 30% w zeszłym roku, a odsetek ten sięga nawet 40% regionu północnych Włoszech.

- Regiony środkowe i północne są szczególnie dotknięte suszą, a sytuacja jest najbardziej dramatyczna w dolinie Padu, gdzie uprawia się prawie jedną trzecią słynnych na całym świecie produktów rolno-spożywczych Made in Italy - informuje organizacja Coldiretti.

Stawką są środowisko, gospodarka i produkcja podstawowych produktów diety śródziemnomorskiej, które zależą od dostępności wody, w tym owoców i warzyw.

Rolnicy są zaangażowani w racjonalne korzystanie z wody, rozwój systemów irygacyjnych o niskim zużyciu wody oraz innowacje w uprawach wymagających mniejszej ilości wody. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI