Sprzedaż nieidealnych warzyw i owoców zwiększy się?

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 02 lipca 2021 14:57

Sprzedaż nieidealnych warzyw i owoców zwiększy się? Jest szansa na otwarcie na nieidealne warzywa i owoce/ fot. shutterstock

Zakładając, że wsparcie rolników w bezpośredniej dystrybucji żywności do konsumentów zwiększy ich udział w rynku, widzimy szanse na otwarcie na nieidealne warzywa i owoce - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Marek Borowski, były prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

  • Zbadań FPBŻ wynika, że ponad połowa konsumentów przyznaje, że nie nabywa pełnowartościowych, ale gorzej wyglądających produktów i surowców.
  • Skrócenie drogi od rolnika może wpłynąć na mniejsze straty wynikające z łańcucha dystrybucji.

Marek Borowski, były prezes Federacji Polskich Banków Żywności zauważa w rozmowie z portalspozywczy.pl, że Polski Ład poświęca sporo miejsca rolnictwu – na różnych poziomach funkcjonowania.

Edukacja w miejscu zakupów

Czy nowe założenia mogą jakoś wpłynąć na rynek żywności, w tym na niemarnowanie żywności? - Zakładając, że wsparcie rolników w bezpośredniej dystrybucji żywności do konsumentów zwiększy ich udział w rynku, widzimy szanse na otwarcie na tzw. nieidealne warzywa i owoce. Z naszych badan wynika, że ponad połowa konsumentów przyznaje, że nie nabywa pełnowartościowych, ale gorzej wyglądających produktów i surowców, więc taka swoista edukacja w miejscu zakupów może przynieść dużo dobrego na poziomie świadomości oraz bezpośrednio wpłynie na mniejszego marnotrawstwa towaru. Choć medialne krzywe buraki czy ziemniaki znalazły nabywców - mamy nadzieję, że standardy w tej kwestii będą dotyczyć w przyszłości przede wszystkim jakości zdrowotnej i smaku, a nie wyglądu - podsumowuje Marek Borowski,

Więcej na www.portalspozywczy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI