Sosnowiec: rolnik chciał rozdać 10 t ziemniaków. Mieszkańcy je kupili

Autor: www.sadyogrody.pl / Gazeta Wyborcza Sosnowiec 12 kwietnia 2021 16:38

Sosnowiec: rolnik chciał rozdać 10 t ziemniaków. Mieszkańcy je kupili Sosnowiec: rolnik chciał rozdać 10 t ziemniaków; fot. unsplash.com

Pan Marcin ze świętokrzyskich Jakubowic chciał w Sosnowcu rozdać swoje plony - razem 10 ton ziemniaków. Mieszkańcy na to nie pozwolili i płacili za towar. Akcja przerodziła się w pomoc rolnikowi.

  • Rolnik chciał rozdać ziemniaki, ponieważ - w powodu zamknięcia gastronomii - nie ma na nie zbytu
  • Mieszkańcy Sosnowca nie chcieli przyjąć ziemniaków za darmo, płacili za nie
  • Radny Sosnowca rozkręca akcję pomocy rolnikowi 

Pan Marcin przyjechał do Sosnowca po zaproszeniu Łukasza Litewki, radnego, który rozkręcił całą akcję. Zapewnił, że pomoże w rozdaniu ziemniaków, na które nie ma zbytu w tym sezonie.

– Mam stałych odbiorców. To przede wszystkim restauracje, domy weselne. Jak wiadomo, ta branża mocno cierpi z powodu pandemicznych obostrzeń – mówi rolnik.

Akcja zmieniła się w obwoźny bazar. Właściwie nikt nie brał ziemniaków za darmo. Jeden da kilka złotych, inny 50.

- Na swoim profilu na FB udostępniłem swój numer telefonu. Każdy może zadzwonić i poprosić o worek ziemniaków. Jak trzeba, to z dostawą pod drzwi. Zwracają się do nas starsze osoby, kobiety w ciąży. Nie mogę pozwolić, żeby dźwigały worki. Tak to się robi – mówi Łukasz Litewka.

Łukasz Litewka zdradza, że są również hurtowi odbiorcy ziemniaków. – Teraz jedziemy do Mysłowic. Prezydent Wójtowicz zamówił dwie tony. Wcześniej dwie tony trafiły również do noclegowni dla bezdomnych.

Ziemniaki - sprawdź oferty na gieldarolna.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI