Sezon na polską paprykę dopiero rusza, a ceny już są zaniżone!

Autor: Krystyna Zagórska 22 lipca 2022 18:26

Sezon na polską paprykę dopiero rusza, a ceny już są zaniżone! Producenci papryki walczą z zaniżaniem cen/ fot. unsplash

Na przestrzeni minionego roku, drastycznie wzrosły koszty produkcji w całej branży ogrodniczej. Producenci papryki zmagają się z horrendalnie wysokimi cenami nawozów, energii, paliwa, ale nie tylko.  Na rynku powraca bowiem problem zaniżania cen polskich warzyw, jeszcze przed startem sezonu.

Sezon na polską paprykę dopiero rusza. Tymczasem już pojawiają się oferty kupna polskich warzyw  po dużo niższych cenach, które nie rekompensują w żaden sposób kosztów, które ponosi rolnik na wyprodukowanie warzyw. 

Zaniżanie cen polskiej papryki

- Jeszcze przed startem sezonu sieć sklepów ALDI zaniża cenę polskiej papryki nie licząc się z ogromnym wzrostem kosztów jej produkcji - reaguje Zrzeszenie Producentów Papryki RP.

ALDI zaniża cenę polskiej papryki na starcie sezonu

Próby zaniżania cen polskiej papryki, próby sprzedaży polskich warzyw poniżej kosztów produkcji dotykają corocznie producentów. Ten sezon jest szczególnie trudny dla rolników, ponieważ wielu mierzy się z ogromnymi kosztami i walczy o przetrwanie gospodarstw. Okazuje się, że niewielu może liczyć na zwrot, choćby częściowy poniesionych nakładów na produkcję warzyw.

Wzrost kosztów dla niektórych producentów warzyw jest nie do przeskoczenia. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Produkcja warzyw będzie mniejsza

W tym sezonie spodziewane są mniejsze zbiory papryki, o ok 25-30 proc. Zinteresowanie polskimi warzywami jest wysokie, nie tylko na rynku lokalnym, ale także wśród odbiorów zagranicznych, w tym ukraińskich handlowców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI