Sezon kalafiorowy w Polsce: mimo pandemii popyt okazał się wysoki

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 12 listopada 2020 15:25

Sezon kalafiorowy w Polsce: mimo pandemii popyt okazał się wysoki Sezon kalafiorowy w Polsce dobiega końca/ fot. unsplash

Sezon kalafiorowy w Polsce dobiega końca. Sezon był lepszy niż oczekiwano. Obawiano się, że pandemia może spowodować niski popyt, ale patrząc wstecz, wielkość eksportu była podobna do ubiegłorocznej - donosi serwis Freshplaza.

Zdaniem Kornelii Lewikowskiej, menadżera sprzedaży polskiego eksportera warzyw Green Best, sezon kalafiorowy w Polsce był udany.

- Tegoroczny sezon kalafiorowy był dla nas udany. Ceny, podaż i popyt były na zadowalającym poziomie. Pomimo naszych obaw o epidemię COVID-19, popyt okazał się wysoki, jak co roku. Wyeksportowane ilości były zbliżone do ubiegłorocznych. Pogoda nam sprzyjała, kalafiory były dostępne przez długi czas. W tym roku największe ilości kalafiora sprzedaliśmy do Czech - informuje.

Teraz, gdy sezon kalafiorowy dobiega końca, nadejdzie czas na zimowe warzywa. Lewikowska spodziewa się dużego popytu na warzywa. - Jak co roku, po zakończeniu sezonu kalafiorowego skupimy się na sprzedaży typowych warzyw zimowych, takich jak kapusta i warzywa korzeniowe. Będziemy też mieli jabłka. Sezon zimowy może być trudny ze względu na pandemię, ale z drugiej strony wiele osób pracuje zdalnie z domu. Unikają wychodzenia na miasto, więc mają więcej czasu na gotowanie. Dlatego sprzedaż warzyw i owoców jest wyższa, zwłaszcza że konsumenci starają się jeść zdrowo - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI