Rzeszów: jak wspierać lokalnych producentów warzyw w czasie lockdownu?

Autor: TVP Info/ sadyogrody.pl 23 kwietnia 2021 14:18

Rzeszów: jak wspierać lokalnych producentów warzyw w czasie lockdownu? Radni i społecznicy z rzeszowskiej dzielnicy Słocina solidaryzując się z lokalnymi producentami warzyw i kwiatów; fot. unsplash.com

Radni i społecznicy z rzeszowskiej dzielnicy Słocina solidaryzując się z lokalnymi producentami warzyw i kwiatów, poprzez media społecznościowe zachęcają do patriotyzmu konsumenckiego i kupowania towarów bezpośrednio od plantatorów. W pandemii ogrodnicy mają mocno ograniczone możliwości sprzedaży.

Z produkcji warzyw i kwiatów w szklarniach słynie między innymi rzeszowska dzielnica Słocina, do niedawna jeszcze odrębna wioska przyłączona do miasta. 

To już drugi rok w pandemii, który dla producentów warzyw jest trudny. W ubiegłym roku na samym początku lockdownu właściciele szklarni zostali praktycznie z całym towarem sami. Na giełdach i bazarach wykruszyli się odbiorcy. Wtedy właśnie tu w dzielnicy Słocina, z pomocą przyszli im młodzi działacze z Rady Osiedla. Na stronach internetowych zaapelowali o pomoc dla przedsiębiorców i zakup ich towarów. Akcja była strzałem w dziesiątkę i nabrała wielkich rozmiarów.

Teraz w czasie drugiego już lokckdownu takiego wsparcia znów potrzeba. W okolicy powstaje dużo nowych osiedli mieszkaniowych, dlatego ogrodnicy chcą dotrzeć ze swoimi warzywami m.in. do nowych mieszkańców. 

Lokalne inicjatywy są bardzo cenne. Ostatnio pisaliśmy o panu Marcinie, rolniku ze świętokrzyskich Jakubowic, który chciał w Sosnowcu rozdać swoje plony - razem 10 ton ziemniaków. Mieszkańcy na to nie pozwolili i płacili za towar. Akcja przerodziła się w pomoc rolnikowi.

Czytaj: Sosnowiec: rolnik chciał rozdać 10 t ziemniaków. Mieszkańcy je kupili

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI