Rynek przypraw w Polsce rośnie. Jego wartość sięga 1,2 mld złwww.sadyogrody.pl - 16 października 2017 16:27


- Rynek przypraw w Polsce rośnie i według danych firmy Nielsen jest wart ponad 1,2 mld zł, włączając w to przyprawy uniwersalne, jednorodne, mieszanki, marynaty, sole smakowe, panierki i pieprze. Najszybciej rosnącym segmentem przypraw jest sól, która zawdzięcza swoją dynamikę nowym wariantom smakowym - zapewnia Iwona German, członek zarządu, dyrektor marketingu w regionie CEE, McCormick & Company.

Największym segmentem są przyprawy jednorodne i zioła. Polscy konsumenci chętnie sięgają również po mieszanki przypraw m.in. przyprawy do grilla, przyprawy do mięs i ryb oraz przyprawy kuchni narodowych, które charakteryzują się dużą sezonowością.

- Największym całorocznym hitem sprzedażowym Kamis w segmencie mieszanek jest Przyprawa Złocista do Kurczaka oraz Przyprawa do Gyrosa. Innymi ważnymi mieszankami, które trafiły w kulinarne upodobania Polaków są przyprawy do dań kuchni włoskiej - przyznaje Iwona German.

I dodaje, że coraz wyraźniejsze są trendy związane ze zdrowym trybem życia i McCormick analizuje je nie tylko w Polsce, ale również globalnie.

- Z punktu widzenia McCormicka są to trendy bardzo pozytywne, gdyż konsumenci coraz częściej oczekują produktów wysokiej, sprawdzonej jakości. Na trendach prozdrowotnych na pewno skorzysta też cały sektor ziół i przypraw, bo są to produkty naturalne a konsumenci, którzy poszukują zdrowej alternatywy dla produktów wysoko przetworzonych trafią zapewne przed nasze półki i tu znajdą odpowiednią ofertę. Warto jednak pamiętać, że nawet w produktach naturalnych istotne jest to, w jaki sposób produkt był uprawiany, przechowywany czy transportowany. Dlatego ważne jest, aby jakość produktu była kontrolowana na każdym etapie - dodaje Iwona German.

Firma McCormick Polska jest obecna w Polsce od 2011 roku. Jej główna siedziba znajduje się w Stefanowie. McCormick Polska zatrudnia 800 osób. Firma jest krajowym liderem w ilości sprzedaży na rynku przypraw i musztard, które oferuje pod markami Kamis i Galeo.