Rumunia zwiększa obszar nawadnianych upraw

Autor: PAP 10 czerwca 2022 09:00

Rumunia zwiększa obszar nawadnianych upraw Rumunia powiększy obszar nawadnianych terenów rolnych do ponad 2 mln ha/ fot. shutterstock

Rząd Rumunii podejmie działania służące zwiększeniu nawadnianych terenów rolnych z obecnych 1,3 mln hektarów do ponad 2 mln ha - zapowiedział minister rolnictwa tego kraju Adrian Chesnoiu, cytowany w czwartek przez rumuńskie media.

Według przedstawiciela rządu kierowanego przez premiera Nicolae Ciucę zwiększenie inwestycji w rolnictwo jest wymogiem w okresie trudności w dostępie do produktów żywnościowych z Ukrainy zaatakowanej przez Rosję.

Rumunia inwestuje w nawadnianie upraw

Zapowiedź przedsięwzięcia pojawiła się krótko po spotkaniu szefa resortu rolnictwa Rumunii z przedstawicielami ambasady USA w Bukareszcie. Ujawniono po nim, że strona amerykańska jest gotowa do wsparcia rozbudowy sieci instalacji nawadniających w Rumunii.

Jak sprecyzowały rumuńskie władze, decyzja o powiększeniu nawadnianego obszaru rolnego mają związek m.in. z trudnościami w dostawach żywności z Ukrainy spowodowanych przez rosyjską agresję na ten kraj.

We wtorek prezydent Rumunii Klaus Iohannis poinformował, że władze tego kraju w najbliższym czasie przystąpią do działań służących uzupełnieniu magazynów w związku z zaburzeniem łańcucha dostaw żywności w związku z wojną na Ukrainie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI