Rosja: Duży popyt na kapustę. Ceny rosną

Autor: fresh-market.pl na podst. east-fruit.com 20 stycznia 2022 13:29

Rosja: Duży popyt na kapustę. Ceny rosną Obecnie ceny kapusty sięgają 42-55 rubli/kg (0,55- 0,72 USD/kg; 2,18-2,85 zł/kg), czyli o 10 procent więcej niż pod koniec poprzedniego tygodnia. / fot. shutterstock

Biorąc pod uwagę szybko zmniejszające się zapasy białej kapusty w rosyjskich gospodarstwach, rolnicy zaczęli ograniczać sprzedaż kapusty wysokiej jakości, co doprowadziło do kolejnego wzrostu cen w tym tygodniu - informuje fresh-market.pl na podstawie east-fruit.com.

Obecnie ceny kapusty sięgają 42-55 rubli/kg (0,55- 0,72 USD/kg; 2,18-2,85 zł/kg), czyli o 10 procent więcej niż pod koniec poprzedniego tygodnia. Jednocześnie popyt na ten produkt utrzymuje się na dość wysokim poziomie. Należy zauważyć, że na rynku rosyjskim od dwóch miesięcy utrzymuje się trend wzrostowy cen kapusty białej, co jest wynikiem redukcji zapasów jakościowych w gospodarstwach.

W chwili obecnej ceny kapusty w Rosji są już znacznie wyższe niż w zeszłym roku. Na przykład dziś rosyjskim producentom udaje się dostarczać ten produkt po średniej cenie 4,4 razy wyższej niż w połowie stycznia 2021 roku. 

Więcej na fresh-market.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI