Rolnik: Rozwijam uprawę dyni i sprzedaję je na GieldaRolna.pl

Autor: Albert Katana 20 września 2021 11:44

Rolnik: Rozwijam uprawę dyni i sprzedaję je na GieldaRolna.pl Producenci wystawiają oferty sprzedaży dyni na GieldaRolna.pl/ fot. unsplash

Portal GieldaRolna.pl zyskuje coraz większą popularność wśród producentów żywności chcących sprzedać swoje produkty bez pośredników. Jednym z nich jest pan Tomasz, młody (21 lat) rolnik z Rębowa k. Wyszogrodu (Płockie), który właśnie rozpoczyna działalność zawodową. Poprosiliśmy go o rozmowę w związku z ofertą sprzedaży dyni odmiany Bambino, którą zamieścił na www.gieldarolna.pl.

Sprzedaż dyni na GieldaRolna.pl

Jak dowiedział się Pan o naszej Giełdzie Rolnej?

Szukałem w internecie możliwości zamieszczenia oferty sprzedaży dyni, Giełda Rolna znalazła się w wynikach wyszukiwania, więc skorzystałem z tej możliwości.

Od dawna sprzedaje Pan swoje produkty przez internet?

To jest pierwszy rok mojej działalności, więc można powiedzieć, że od zawsze (śmiech).

Zaczął Pan swoją działalność od dyni - dlaczego?

Właśnie dlatego, że jestem młodym rolnikiem, staram się o dofinansowanie działalności, a dynia daje odpowiedni przelicznik. Mój ojciec uprawia pszenicę, dynia była najtańsza.

Zdecydował się Pan na odmianę Bambino - nie ma wielu ofert sprzedaży tej dyni w internecie. To przemyślany wybór?

O tyle przemyślany, że to popularna odmiana i najtańsza. Ofert sprzedaży nie ma wiele, bo kupcy chcą dynię obraną i pokrojoną, a nie ma ludzi do tej roboty.

Do Pana też dzwonią tacy kupcy? Jaki jest efekt ogłoszenia na Giełdzie Rolnej?

Nie wiem, czy z Giełdy Rolnej, ale dzwonił do mnie wczoraj kupiec - sprzedałem już trochę, będę sprzedawał więcej. Po tej cenie, którą chciałem uzyskać, więc się udało.

Popyt na dynie w 2021

Mówił Pan o popularności odmiany Bambino - jak Pan ocenia popyt na tę dynię?

Trudno mi ocenić teraz, w połowie września, ale mam nadzieję, że będzie duży (śmiech). Zobaczymy, dynię zbiera się do października.

Jakich spodziewa się Pan plonów?

Obsiałem 1,6 hektara, myślę, że z hektara spokojnie będzie 40 ton. Jeśli dobrze sprzedam to, co wyprodukuję, w przyszłym roku zwiększę areał i zasieję Hokkaido. Też jest popularna, z tego co wiem, ludzie biorą ją w dużych ilościach. Hokkaido jest lżejsza, bo Bambino potrafi ważyć 20 kg, trzeba się nadźwigać.

Miał Pan jakieś problemy z uprawą w tym roku?

Chwasty, bo nie ma zarejestrowanych herbicydów, chyba że uprawa jest na folii, no i zaczyna się mączniak prawdziwy. Chwasty trzeba usuwać ręcznie, na razie robię to sam.

Planuje Pan przechowywanie dyni na późniejszą sprzedaż?

Moim planem jest produkcja dyni na pestki, ale najpierw muszę dostać dofinansowanie z “Młodego Rolnika” żebym mógł kupić maszyny. Ale jakby mi się opłacało, to 30 arów dyni konsumpcyjnej bym miał.

Dziękuję za rozmowę

Warzywa - dodaj ofertę sprzedaży na GieldaRolna.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI