RoboVeg Robotti - innowacja w zbiorze brokułów

$data.author.description Autor: farmer.pl 10 grudnia 2021 10:34

RoboVeg Robotti - innowacja w zbiorze brokułów RoboVeg RV3 czyli robot do automatycznego zbioru brokułów wyposażony w trzy głowice/ fot. RoboVeg

RoboVeg Robotti połączył wysokowydajnego robota polowego duńskiej firmy Agro Intelligence ApS z zautomatyzowaną maszyną do zbioru brokułów firmy RoboVeg Ltd.

RoboVeg Robotti, czyli połączenie technologii firm RoboVeg z Wielkiej Brytanii i duńskiej Agro Intelligence ApS, otrzymał wyróżnienie Agritechniki 2022. Choć trudno w to uwierzyć, dzięki nagrodzonej maszynie, zbiór brokułów wydaje się łatwy jak jazda na rowerze.

Maszyna do automatycznego zbioru brokułów

RoboVeg RV1 wyposażony w jedną głowicę przy pracy. Od zbioru do wrzucenia warzywa do specjalnego pojemnika mija ok. 3 sek. fot. RoboVeg

Sprzęt wyposażono w dwa silniki o łącznej mocy 104 kW. Z czego 40 kW można pobrać z wałka odbioru mocy. Producent chwali się, że rozwijany przez ostatnią dekadę robot jest najbardziej zaawansowaną technicznie maszyną do zbioru brokułów na świecie.

Dostępne są dwie wersje maszyny (RV1 oraz RV3), wyposażone w jedną lub trzy głowice zbierające warzywa. Mechanizm podnoszący może pochwalić się udźwigiem 750 kg. RoboVeg wyposażono w kamery 2D o wysokiej rozdzielczości oraz w czujniki 3D. Dzięki nim maszyna wykrywa warzywa, a potem je zbiera. System wizyjny zintegrowany z maszyną RV skanuje pole, podczas powolnej jazdy do przodu, lokalizuje główki brokułów i wysyła współrzędne do robotów, które ścinają warzywo i odkładają do pojemnika.

Czytaj więcej w serwisie farmer.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI