Przymrozki zniszczyły uprawy warzyw ciepłolubnych. Ceny rosną

Autor: www.sadyogrody.pl 13 września 2022 12:25

Przymrozki zniszczyły uprawy warzyw ciepłolubnych. Ceny rosną Przymrozki na plantacjach warzyw ciepłolubnych/ fot. sadyogrody

Nocne przymrozki z ubiegłego tygodnia dotknęły plantacje warzyw ciepłolubnych. Widoczna jest mniejsza podaż i wzrost cen.

Na początku września temperatury nocami po raz pierwszy w tym sezonie spadły poniżej zera. Jak informował serwis Twojapogoda.pl w piątek (02.09) o świcie termometry pokazały niemal w całym kraju poniżej 10 stopni, a na północy, wschodzie i w centrum poniżej 5 stopni.

Przymrozki na plantacjach warzyw ciepłolubnych

Warzywa ciepłolubne nie lubią zimnych nocy. Producenci na forach internetowych informowali, że 'zmroziło' arbuzy, cukinie, ogórki i paprykę. Niektórzy decydowali się na okrycie swoich upraw folią.

Na Podlasiu też od 3 dni koło zera jest. Ja mam arbuzy okryte agrowłókniną zobaczymy co to będzie - informuje Pani Emilia.

Zamojszczyzna też przymrozki, przemarzły pomidory i był szron na trawie - podaje Pani Janina.

Mniejsza podaż warzyw ciepłolubnych. Wzrost cen

Obecnie chłodna i deszczowa pogoda opóźnia dojrzewanie ogórków. Na rynkach widoczna jest mniejsza podaż i wzrost cen. Jak informował Maciej Kmera, ekspert rynku Bronisze, ogórki kosztują 5,5-7 zł/kg w porównaniu do 1,5 zł/kg w końcu sierpnia. Z tego samego powodu wzrosły ceny papryki do 6-7 zł/kg.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI