×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Producenci ogórków opóźniają sezon. Koszty energii są zbyt wysokie

Autor: freshplaza.com 27 stycznia 2023 13:36

Producenci ogórków opóźniają sezon. Koszty energii są zbyt wysokie Brytyjscy producenci ogórków nie będą sadzić do końca lutego / fot. shutterstock

Kwestie wysokich cen energii i braku dostępności pracowników na nowy sezon, są głównymi problemami wpływającymi na produkcję ogórka w Wielkiej Brytanii, zwłaszcza w Dolinie Lea.

Producenci ogórków szklarniowych rozpoczynają zwykle sadzenie na początku stycznia. W tym roku większość nie będzie sadzić aż do końca lutego lub początku marca, niektórzy poczekają do kwietnia” – powiedział Lee Stiles, sekretarz stowarzyszenia Lea Valley Growers' Association na łamach Freshplaza.com.

Sezon na ogórki szklarniowe ruszy później

Koszty energii są zbyt wysokie, aby sadzić ogórki w styczniu.

W brytyjskim sektorze świeżych produktów, nie tylko koszty energii i pracy wzrosły,  zwiększyły się wszystkie koszty nakładów, przy bardzo niewielkim wzroście przychodów.

Według Lea plantatorzy nigdy nie otrzymali żadnej pomocy od rządu, a polityka dotycząca pracy i kosztów musi się zmienić. Plantatorom należy zapewnić większą pomoc.

Brytyjczycy obserwują coraz większy import ogórków, ale też innych produktów świeżych nie tylko z Hiszpanii i Holandii, ale coraz częściej z Turcji, Maroka i Egiptu. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI