Polskie arbuzy zyskują na popularności

Autor: Agrobiznes w TVP 17 września 2021 13:17

Polskie arbuzy zyskują na popularności Polskie arbuzy są tak samo smaczne jak te z krajów południowych, a wiele z naszych odmian jest nawet słodszych. / fot. pixabay

Rynek z roku na rok jest coraz bardziej wymagający a o konsumentów trzeba nieustannie zabiegać i starać się zaskakiwać czymś nowym. Dlatego oferta polskich producentów owoców i warzyw z roku na rok jest coraz bogatsza. Od kilku sezonów przebojem się polskie arbuzy – informuje Agrobiznes w TVP.

Do gruntu wysadzane są na przełomie maja i czerwca a zbiory trwają właśnie teraz. Anna i Łukasz Oracz od kilku oprócz papryki i kapusty uprawiają także arbuzy. W tym roku pogoda była kapryśna bo roślinom dały się we znaki najpierw chłody, potem upały a na koniec ulewy.

Tegoroczne zbiory można zaliczyć do udanych. Polskie arbuzy są tak samo smaczne jak te z krajów południowych, a wiele z naszych odmian jest nawet słodszych.

Arbuzy udawały się w naszych warunkach klimatycznych już przed wiekami, później stały się specjalnością działkowców. Teraz rolnicy zaryzykowali produkcję towarową.

Więcej w programie Agrobiznes w TVP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI