Ogromne straty przez suszę. Ucierpiało 430 tys. ha upraw

Autor: PAP 25 sierpnia 2022 16:02

Ogromne straty przez suszę. Ucierpiało 430 tys. ha upraw Nasilająca się w Rumunii susza doprowadziła do zniszczeń na terenach rolnych o wielkości blisko 430 tys. hektarów. / fot. shutterstock

Nasilająca się w Rumunii susza doprowadziła do zniszczeń na terenach rolnych o wielkości blisko 430 tys. hektarów. Największy obszar poszkodowany przez niedobory wody zajmują uprawy zbóż - wynika z raportu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Bukareszcie.

Resort w dokumencie cytowanym we czwartek przez bukareszteńską agencję Agerpres wskazał, że zniszczenia spowodowane niedoborem wody wystąpiły w 34 spośród wszystkich 41 rumuńskich okręgów.

Największe straty w zbożach

Zgodnie z dokumentem ministerstwa największy zniszczony przez suszę obszar upraw rolnych to tereny, na których znajdują się plantacje zbóż.

Zobacz: Susza największa od lat. Deficyt wody uderza w produkcję żywności

Według obliczeń resortu największe straty wystąpiły na obszarze upraw pszenicy i pszenżyta, gdzie uszkodzeniu przez niedobór wody uległy plantacje o łącznej wielkości 206,8 tys. hektarów.

Na kolejnych miejscach pod względem wielkości obszaru zniszczonych upraw znajdują się kukurydza i słonecznik. Brak wody doprowadził tam do degradacji odpowiednio 88,1 tys. ha oraz 42,8 tys. ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI