Ogórki 2022: Brak zejścia w hurcie, coraz niższe ceny

Autor: SadyOgrody.pl 19 sierpnia 2022 15:06

Ogórki 2022: Brak zejścia w hurcie, coraz niższe ceny Sytuacja na rynku ogórków znacząco się pogorszyła. Ceny są niskie a zejście na rynkach hurtowych bardzo słabe. / fot. shutterstock

Sytuacja na rynku ogórków znacząco się pogorszyła. Ceny są niskie a zejście na rynkach hurtowych bardzo słabe.

Ogórki na rynkach hurtowych

Ostatnie dni na rynku krajowych ogórków są bardzo kiepskie dla producentów. Ceny w hurcie są niskie,  a zejście żadne. Jak informują producenci w tym tygodniu rynki hurtowe są zawalone ogórkiem, zejście jest bardzo kiepskie. Ceny dalekie od oczekiwań. 

Jeden z producentów stwierdził:

"Wczoraj zwalali dobrodziejom po 50 groszy, którzy podjęli trud wywiezienia towaru z placu. Nie ma sensu jeździć w tym tygodniu na Bronisze. Zamiast dać się doić jak bezmózgi lepiej te dwa zbiory wysypać do rowu. W skali całego sezonu te dwa zbiory to nic." 

Na rynku hurtowym w Krakowie sytuacja jest podobna. W ogóle nie ma zejścia.

Na internetowych giełdach sprzedaży wyraźnie widać, że ogórków jest sporo. Pojawiają się już ogłoszenia dotyczące sprzedaży w bardzo niskich cenach. Ja jednym z forów producent proponuje 1,2 za sprzedaż ogórków "jak leci".

Ceny ogórków w skupach

Cena ogórków w skupach również rozczarowuje. 

- Łódzkie, gmina Piątek - 2 zł / 50 gr / 30 gr

- Wielkopolska - do 9 cm / 2 zł

- Mazowsze - 2 zł / 1 zł

- Świętokrzyskie - 2 zł 

Ciepła pogoda i wysokie temperatury w nocy spowodowały wysyp ogórków, znacznie zwiększając jego podaż na rynku. Producenci jasno przyznają, że już można mówić o braku opłacalności. Oczywiście niskie ceny dotyczą wyłącznie producentów, bowiem trudno w takich cenach lub niewiele wyższych znaleźć ogórki w sklepach czy na bazarach. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI