×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ogórek dobry do kwaszenia i konserwowania. Ta odmiana sprawdzi się idealnie

Autor: SadyOgrody.pl 05 marca 2023 11:13

Ogórek dobry do kwaszenia i konserwowania. Ta odmiana sprawdzi się idealnie Odmiana polecana do kiszenia, konserwowania, na małosolne i do sałatek. / fot. shutterstock

Instytut Ogrodnictwa przypomina, że ogórek "Parys Skierniewicki F1" jest idealny do kwaszenia i konserwowania.

Odmiana ogórka polowego PARYS SKIERNIEWICKI F1 została wyhodowana w Pracowni Genetyki i Hodowli Roślin Warzywnych Instytutu Ogrodnictwa - PIB w Skierniewicach przez dr. Urszulę Kłosińską.

Decyzją Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych 14 czerwca 2022 roku została przyjęta do rejestru roślin uprawnych w 2022 r.

Parys Skierniewicki F1 - czym się charakteryzuje i co z niego zrobić? 

Ogórek 'Parys Skierniewicki F1' to wczesna, plenna odmiana ogórka polowego, z kompleksową odpornością na choroby - mączniaka rzekomego, mączniaka prawdziwego, parcha dyniowatych, wirusa mozaiki ogórka, kanciastą plamistość. Jest to odmiana rekomendowana do upraw integrowanych z ograniczoną ochroną chemiczną. 

Owoce tej odmiany są grubobrodawkowe, średniej długości o atrakcyjnej zielonej barwie z jasnymi smugami na 2/3 długości. Wyrównane, proste o smukłym kształcie przez cały sezon, nie przerastają na grubość, bez goryczy. Charakteryzują się wysoką jakością i trwałością pozbiorczą.  

Wyróżniają się doskonałą przydatnością do przetwórstwa. Owoce są twarde, bez  pustych przestrzeni i tendencji do mięknięcia, mają małą, zwartą komorę nasienną. Odmiana polecana do kiszenia, konserwowania, na małosolne i do sałatek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI